logo_slovakia800x200
  • Čeština
  • Slovenčina
  • English
  • Magyar

špeciálne valce a profily

Banánové, rozháňacie valce

Banánové, rozháňacie valce slúžia pre rozhŕňanie materiálu v procese, zabraňujú tvorbe vrások a faldov. Často sa používajú na napnutie a vyhladenie materiálu pred rezaním, potlačovaním, laminovaním a inými procesmi, alebo pre oddelenie jednotlivých pásov materiálu po rezaní. Valce sa dodávajú s párom uložení s možnosťou montáže na pätku alebo na prírubu.

Banan-guma2

web-produkty

Podľa parametrov aplikácie dodávame valce s antistatickým alebo antiabrazívnym gumovým povrchom, alebo valce tvorené pochrómovanými kovovými segmentami. Na požiadanie dokážeme dodať aj valce s nelepivým alebo iným špeciálnym povrchom. Štandardne dodávame valec s pevným priehybom 1% z celkovej dĺžky a natáčaním okolo svojej osi. K dispozícii je ale aj valec s nastaviteľným priehybom pomocou páky alebo hydraulickej pumpy.

Služby ekoenergo

Vykonávame opravy povrchu, ložísk alebo celkové rekonštrukcie už existujúcich valcov.

 

DOSTUPNÉ MODELY A PREVEDENIA:

bananovy_valec-kolo

BANÁNOVÉ VALCE S GUMOVÝM POVRCHOM:

Používajú sa pre rozhŕňanie materiálov v plastikárskom, papierenskom, textilnom a inom priemysle. Vnútorné segmenty valca sú potiahnuté odolnou gumou, ktorá dokonale kopíruje telo valca. Guma môže byť v antistatickom, antiabrazívnom alebo nelepivom prevedení. Tieto valce sú vhodné aj do vlhkého prostredia.

Banan_Chrom

BANÁNOVÉ VALCE S OCEĽOVÝMI, CHRÓMOVANÝMI SEGMENTAMI:

Povrch valca je tvorený oceľovými segmentami so špeciálnou povrchovou úpravou. Vrstva chrómu valcu dodá odolnosť voči hrdzaveniu, opotrebeniu a vysokým teplotám. Tieto valce sa používajú hlavne vo vysokorýchlostných aplikáciách v papierenskom priemysle, kde sa prihliada na vysoký ťah materiálu a vyváženie valca pre dané otáčky.

 

bananovy_valec-variabliny_systemBANÁNOVÉ VALCE S NASTAVITEĽNÝM PRIEHYBOM:

Všetky banánové valce majú možnosť natáčať sa okolo vlastnej osi pomocou nastavovacieho kolieska na uložení. Špecialitou sú valce s nastaviteľným priehybom, kde okrem natočenia môže zákazník určiť veľkosť priehybu v závislosti na materiáli, alebo procese, ktorý vykonáva. Jedná sa o veľmi výhodné riešenie pokiaľ spracovávate širokú škálu výrobkov alebo potrebujete veľmi presne oddeliť pruhy materiálu za rezaním.

Rozháňací valec

ROZHÁŇACIE ŠPIRÁLOVÉ VALCE:

Rozháňacie, pogumované valce s podbrúsenou špirálou sa používajú pre ľahké rozháňanie plastových fólií a netkaných textílii. Podbrúsená špirála sa pod vplyvom ťahu materiálu deformuje smerom von od stredu valca a tým zabraňuje krčeniu materiálu a tvorbe vrások.

.

.

DSCN1279

ULOŽENIA (LOŽISKOVÉ DOMČEKY) BANÁNOVÝCH VALCOV:

Uloženia banánových valcov umožňujú okrem natáčania valca a zmeny priehybu aj samotnú montáž na stroj. Vyrábajú sa ako uloženia pre montáž na pätku alebo na prírubu. K dispozícii sú štandardné typy, ktoré sa podľa možností dajú prispôsobiť Vašim existujúcim zástavbovým rozmerom.

.

.

TABUĽKA ROZMEROV ULOŽENÍ (VYŠŠIE RADY NA POŽIADANIE):

Tabulka

Galéria:

logo_www800x200