logo_slovakia800x200
  • Čeština
  • Slovenčina
  • English
  • Magyar

pneumatické upínacie hriadele

Hriadele s upínacími lištami

Hriadele s upínacími lištami po celom obvode a celej šírke sa používajú hlavne pre bez dutinkové navíjanie rolí, alebo pre navíjanie na veľmi tenké dutinky, kde by segmenty alebo pásy mohli dutinku deformovať. Po nafúknutí sa vysunú široké segmenty, čím sa zväčší celý obvod hriadeľa. Tieto hriadele sú vhodné pre aplikácie s vysokým ťahom a často krát ich vidíme v prírubovom prevedení. Sú vyrobené z robustného oceľového tela, širokých hliníkových líšt a štandardne sa montujú v jednostranne votknutom prevedení.a

web-sluzbyHriadeľ navrhneme presne na mieru Vašej aplikácii – telo podľa parametrov role (šírka, hmotnosť, ťah), ložiskové časti a prírubu presne podľa merania alebo dodaného výkresu.

K dispozícii je široká škála riešení, pre všetky aplikácie od nízkych po vysoké hmotnosti, od pomalých až po vysoko rýchlostné procesy.

.

K dispozícii sú rôzne modely a prevedenia:

HRIADEĽ PRE NAVÍJANIE NA VEĽMI TENKÉ DUTINKY

Toto prevedenie má upínacie lišty po celom obvode, ktoré sa pri nafúknutí všetky rozopnú a tak po celom obvode a celej šírke upnú dutinku. Hriadele zaručujú vysokú odolnosť voči pretočeniu a tak je možné na ne navíjať veľmi vysokým ťahom.

HRIADEĽ PRE BEZDUTINKOVÉ NAVÍJANIE

Toto prevedenie má všetky upínacie lišty expanzné, ktoré zväčšia priemer hriadeľa, až na jednu lištu, ktorá je pevne priskrutkovaná k telu a nehýbe sa. Pod túto lištu sa umiestni začiatok materiálu a pomocou gumeného upínacieho pásu sa pod ňou veľmi pevne prichytí. Následne sa môže materiál navíjať na zväčšené telo a po dovinutí jednoducho z hriadeľa stiahnuť.

logo_www800x200