logo_slovakia800x200
  • Čeština
  • Slovenčina
  • English
  • Magyar

upínacie hlavice

Pneumatické hlavice

Pneumatické a pneumaticko-mechanické hlavice sú východiskom v aplikáciách, kde sa počas odvíjania alebo navíjania mení smer pôsobenia krútiaceho momentu. Jedná sa hlavne o motorizované odvíjacie stojany, kde motor najskôr rolu poháňa, aby sa skôr dostala na pracovnú rýchlosť a neskôr brzdí a vytvára v materiáli ťah. Upínacia sila týchto hlavíc nezávisí na veľkosti alebo smere momentu, ale je konštantná, vyvolaná tlakom vzduchu v hlavici. Hlavice sú takisto vhodné pre aplikácie s vysokou hmotnosťou a rýchlosťou odvíjanej role. Dokonale centrujú dutinku, čím eliminujú skákanie role a vibrácie. Jedná sa o menej používaný model hlavne z dôvodu vyššej ceny a častejšej údržbe oproti mechanickým hlaviciam.K dispozícii je tiež široká škála modelov a modifikácií ako stupňovité hlavice, alebo hlavice s adaptérmi pre viac priemerov naraz spracovávaných materiálov. Hlavice navrhneme presne na mieru Vašej aplikácii (hmotnosť, rýchlosť, krútiaci moment), vrátane príruby presne podľa merania alebo dodaného výkresu.

Hlavice vyžadujú pravidelnú údržbu, ktorá je ale jednoduchá a rýchla. Prípadné náhradné diely sú k dispozícii na našich skladoch.

.

Dostupné modely a prevedenia:

PNEUMATICKO-MECHANICKÉ HLAVICE S ADAPTÉROM

Modulárny systém s možnosťou jednoduchej výmeny tela hlavíce na prírube, čo umožňuje rýchlu adaptáciu na rôzne spracovávané priemery dutiniek. Tento model výrazne znižuje prestoje pri zmene materiálu a tým zvyšuje flexibilitu a efektivitu práce.STUPŇOVITÉ PNEUMATICKÉ HLAVICE

Dvoj až troj-stupňovité telo umožňuje upnutie rôznych priemerov dutiniek bez demontáže hlavice. Prevedenie má o niečo dlhšie telo avšak je ideálne pre aplikácie s veľmi častou zmenou priemeru dutinky.

logo_www800x200