logo_slovakia800x200
  • Čeština
  • Slovenčina
  • English
  • Magyar

pneumatické upínacie hriadele

Hriadele s výstupnými segmentami

Hriadele s výstupnými segmentami sú často používané vo veľmi náročných priemyselných aplikáciách, hlavne v papierenskom priemysle. Sú vhodné pre navíjanie rolí s vysokou hmotnosťou pod veľkým krútiacim momentom. Robustné hliníkové alebo oceľové telo a pevné hliníkové výstupné segmenty zvládnu aj oceľové dutinky. Hriadele sú vybavené silnou gumo-textilnou nafukovacou dušou a plniacim ventilom v radiálnom alebo axiálnom smere.

 

Hriadeľ navrhneme presne na mieru Vašej aplikácii – telo podľa parametrov role (šírka, hmotnosť, ťah), ložiskové časti presne podľa merania alebo dodaného výkresu. Hriadele sú veľmi odolné a prakticky bezúdržbové.

Prípadný servis vieme kompletne zabezpečiť priamo v našej výrobe a pozostáva z rozobratia hriadeľa, čistenia, výmeny duše, ventilu a kompletnej skúšky.

.

K dispozícii sú rôzne modely a prevedenia:

UPÍNACIE SEGMENTY Z OCELE, HLINÍKU ALEBO GUMY

Pre rôzne aplikácie dodávame do upínacích hriadeľov oceľové, hliníkové alebo gumené segmenty. Oceľové a hliníkové segmenty sa vyznačujú vysokou odolnosťou a výdržou. Gumené segmenty sa hodia pre upnutie oceľových dutiniek a ich dobré zabezpečenie proti preklzu.

JEDNOSTRANNE VOTKNUTÉ HRIADELE

Pre aplikácie hlavne s malou šírkou role a nižšou hmotnosťou. Hriadeľ je montovaný na prírubu alebo je čap s ložiskami uložený v ráme stroja.

PNEUMATICKO MECHANICKÝ HRIADEĽ

Slúži na 100% koncentrickú expanziu upínacích segmentov. Pri nafúknutí zatlačí tlak vzduchu na posuvný piest, ktorý mechanicky pomocou lichobežníkových profilov vytlačí upínacie segmenty a tak perfektne upne dutinku.

UKÁŽKA INŠTALÁCIE NA STROJI S PRÍKLOPNÝMI LOŽISKAMI

odvijeni_papirny

logo_www800x200