logo_slovakia800x200
  • Čeština
  • Slovenčina
  • English
  • Magyar

brzdy a spojky

Strmeňové brzdy a brzdové piesty

Pre kontrolované brzdenie rotujúcich častí stroja je najlepším riešením kombinácia brzdového kotúča a jedného, alebo viacerých brzdových piestov. Strmeňové brzdy RE sú navrhnuté a vyrobené podľa pracovných podmienok a technických parametrov vašej aplikácie. Pokrývajú širokú škálu možností tak, aby obsiahli všetky požiadavky zákazníkov.

brzdy-pneu_strmen-icon

web-technikaStrmeňové brzdy sú dostupné v manuálnom, pneumatickom a bezpečnostnom prevedení. Voliteľný je tiež priemer brzdového kotúča v rozmedzí 200-600 mm, alebo výroba presne podľa vášho výkresu.

 

PNEUMATICKÉ BRZDOVÉ PIESTY TYPU CX

brzda-priruba-kotucSamostatné brzdové piesty sú ideálnym riešením v aplikáciách s nízkou a strednou brzdou silou. Pre ich malú veľkosť je možné inštalovať viac piestov na jeden brzdový kotúč, vďaka čomu dosiahnete potrebný brzdný moment. Piesty sú k dispozícii aj v bezpečnostnom prevedení.

Na prianie dodávame strmeňové brzdy s redukovanou brzdnou silou na 10%, 16% alebo 40%, vďaka čomu vieme dosiahnuť presný brzdný moment pre vysoko citlivé brzdenie, ktoré využijete pri použití s ľahkými materiálmi alebo pre dokonale rovné rezanie materiálu.

.

.

.

PNEUMATICKÉ A MECHANICKÉ STRMEŇOVÉ BRZDY

brzda-strmenova-sa-standardPonúkame výber manuálne alebo pneumaticky ovládaných bŕzd, ktoré vďaka vysokému brzdnému momentu využijete k efektívnemu núdzovému brzdeniu na akomkoľvek stroji spracúvajúcom materiál na valcoch.  Brzdy odporúčame inštalovať spoločne s našimi brzdovými diskami typu PX. Strmene sa samé nastavia pri opotrebovaní.

reKompletný katalóg na stiahnutie:

  brozura-strmenove-brzdy
logo_www800x200