logo_slovakia800x200
  • Čeština
  • Slovenčina
  • English
  • Magyar

špeciálne valce a profily

Valce z karbónových vlákien

Karbónový materiál sa vyznačuje extra nízkou hmotnosťou pri výbornej pevnosti. V porovnaní s oceľou poskytuje dvojnásobnú pevnosť pri pätinovej hmotnosti. Oproti kovom efektívne absorbuje energiu.
Extra nízka hmotnosť a moment zotrvačnosti umožňujú vyššie rýchlosti stroja, zníženie vibrácií, zvyšujú kvalitu výrobku, a tým celkovú produktivitu.

valce_karbonova_vlakna-titul.

Karbónový materiál aplikujeme na dlhé vodiace valce s veľkým priemerom pre papierenský priemysel, ďalej na extra ľahké valce pre extrúziu plastovej fólie, tanečníky, prítlačné valce na prevíjačky, kalandrovacie valce, upínacie expanzné valce, a pod.

POVRCHY VALCOV

KOVOVÉ POVRCHY

Medený – používaný na hĺbkotlačových prenášacích valcov, v ktorých je nevyhnutné aplikovať vysokú elektrickú alebo tepelnú vodivosť.

Pochromovaný – povrchová úprava, ktorá zabezpečuje tvrdosť a húževnatosť železa, zatiaľ čo si zachováva ľahkosť karbónu.

 

 

 

Nerezový rukáv – pre dosiahnutie výraznej hrúbky kovového povrchu a garantovanie vysokej odolnosti v agresívnom prostredie.

Hliníkový rukáv – ideálna ochrana povrchu pred poškodením.

 

 

 

 

TVRDOKOVOVÉ POVRCHY – Povrchy s vysokou tvrdosťou a veľmi dlhou životnosťou.

 

 

 

 

 

KARBID-VOLFRÁMOVÝ POVRCH

Použitie u všetkých druhov ťažných materiálov, predovšetkým textílií. Vďaka vysokej drsnosti povrchu môžu byť karbid-volfrámové valce povlakované ďalšou nelepivou vrstvou.

 

POVRCH Z KARBID-VOLFRÁMU A KOBALTU

Extrémne univerzálny povrch s možnosťou leštenia.

 

TITÁNOVO-HLINÍKOVÝ KERAMICKÝ POVRCH

Povrch veľmi vysoké tvrdosti s možnosťou úpravy znižujúci drsnosť. Ideálny pre prevíjanie abrazívnych materiálov vyžadujúcich nízke trenie.

.

.

.

.

ELASTOMÉROVÉ POVRCHY

Tvorené akýmkoľvek typom polyuretánu alebo iných zmesí založených na princípe gumy alebo polyméru. Tieto povrchy majú velmi širokú využiteľnosť.

 

 

 

 

logo_www800x200